Magformers Geometrie 3

69 bodů do věrnostního systému

Náhradní produkt

Magformers

Výukový box Magformers Geometrie 3 Více

Kód produktu: 60523 EAN: 8809134605233 Doprava a platba

Produkt nyní není v nabídce

Obsah boxu „Magformers Geometrie 3“:

18x Čtverec   
6x Trojúhelník    
6x Vysoký trojúhelník   
6x Pravoúhlý trojúhelník   
6x Pravoúhlý trojúhelníček    
3x Mřížka    
4x Obdélník   
6x Kosočtverec   
2x Obdélníček   
2x Dlouhý obdélníček  
4x Trojitý obdélník   
4x Lichoběžník 
6x Šestiúhelník   
2x Pětiúhelník 
8x Výseč  
2x Půlkruh 
8x Oblouk  
4x Výseč mezikruží   
4x SUPER oblouk   
4x Kužel 
8x Koule
4x Půlválec  
1x Zrcadlový obdélník  
4x Kruh    

 

Výukový box Magformers Geometrie 3 s podtitulem 2D a 3D geometrie je nový samostatně použitelný výukový box (3. ze čtyřdílné didaktické série Magformers Geometrie) určený pro žáky 6.-9. tříd ZŠ (tedy věkové kategorie 12-16 let), která opět velmi moderní hravou formou seznámí žáky s pokročilejší látkou geometrie. Velmi ceněná je zejména nyní v době neplánovaného uzavření škol, neboť je zároveň vynikající pomůckou pro distanční výuku a samostatné domácí učení dětí v rodinách.

Součástí boxu je sada výukových karet s metodickými pokyny pro děti i rodiče (soubor 33 karet s úkoly). Některé karty jsou oboustranné, kdy na rubové straně najdete obsáhlejší řešení vč. názorných obrázků. K většině úkolů najdete řešení na posledních 2 kartách. Celý projekt souborů výukových karet s dílky Magformers je realizován ve spolupráci s akreditovanou lektorkou dalšího vzdělávání učitelů, RNDr. Marií Kupčákovou, Ph.D. Geometrické karty jsou sestavené v souladu s platnými učebními osnovami, upevňují a rozvíjejí geometrické poznatky žáků, ale zároveň sledují současné požadavky na zjednodušení učební látky. Výukové karty 2D a 3D geometrie je materiál určený pro přímou podporu učitelů ZŠ nebo rodičů. Jejich obsah koresponduje se současnými požadavky kladenými na žáky českých škol na konci 7. a 9. ročníku ZŠ.


Výukové boxy Magformers jsou vhodné pro samostatnou činnost žáka nebo pro práci na stanovišti. Práci s kartami je třeba propojit s manipulativní činností se stavebnicí Magformers.
Pokud můžete zakoupit do tříd více sad boxů, může učitel pracovat frontálně s celou třídou. Prezentaci si snadno vyhotoví z oskenovaných karet nebo pomocí vizualizéru.
Útvary sestavené z Magformers lze přikládat na školní tabuli s kovovým povrchem.
Karty obsahují názorná schemata a obrázky, proto je lze používat také při vzdělávání dětí cizinců i v rámci inkluze.


 

Výukové karty jsou rozděleny do dvou úrovní:

7. ročník základní školy (světle modrý podklad čísla stránek)

9. ročník základní školy (tmavě modrý podklad čísla stránek)

 

Řazení karet a rozdělení do ročníků nejsou závazné a lze je přizpůsobit školním programům. Při opakování učiva může pedagog používat karty z předcházejících dílů nazvaných Obrázky a stavby (box Geometrie-1) a Rovina a prostor (box Geometrie-2). Geometrická témata jsou rozvíjena cyklicky.

Autorka celého konceptu Magformers geometrie RNDr. Marie Kupčáková, Ph.D., se po celý profesní život věnovala výuce geometrie. Nyní působí jako lektorka dalšího vzdělávání učitelů. Vydává metodické materiály s názvem Tvořivá geometrie. Výukové karty „2D & 3D geometrie – Magformers geometrie 3“ byly zpracovány podle původní publikace „2D a 3D geometrie – Geometrické karty pro ZŠ2 a nižší gymnázia” (ISBN 978-80-907214-6-3).

© Marie Kupčáková 2019
Parametry
Počet dílků 123
Určeno pro holku, kluka
Věk od 3 let
Materiál plast
Typ uchycení magnetické