Magformers Geometrie 1

24 bodů do věrnostního systému

Náhradní produkt

Magformers

Výukový box Magformers Geometrie 1 " OBRÁZKY A STAVBY" Více

Kód produktu: 60521 EAN: 8809134605219 Doprava a platba

Produkt nyní není v nabídce

Obsah boxu „Magformers Geometrie 1“:

14x čtverec

4x obdélník (dvojice čtverců)

3x trojitý obdélník (trojice čtverců)

4x kruh (kroužek)

6x trojúhelník (malý rovnostranný trojúhelník

5x vysoký trojúhelník (rovnoramenný ostroúhlý trojúhelník)

6x pravoúhlý trojúhelníček (pravoúhlý rovnoramenný trojúhelník)

2x půlválec (polovina pláště válce)

1x dlouhá špejle (není součástí balení)

1x učebnice „Obrázky a stavby“

Výukový box Magformers Geometrie 1 s podtitulem OBRÁZKY A STAVBY je moderní učební pomůcka pro MŠ + první a druhé třídy ZŠ, která hravou formou seznámí žáky se základy geometrie. Velmi ceněná je zejména nyní v době neplánovaného uzavření škol, neboť je zároveň vynikající pomůckou pro domácí učení dětí v rodinách. Součástí boxu je kromě potřebných magnetických tvarů i velmi moderní čtyřicetistránková učebnice s metodickými pokyny pro děti i rodiče. Celý projekt souborů výukových karet s dílky Magformers je realizován ve spolupráci s akreditovanou lektorkou dalšího vzdělávání učitelů, RNDr. Marií Kupčákovou, Ph.D. Geometrické karty jsou sestavené v souladu s platnými učebními osnovami, upevňují a rozvíjejí geometrické poznatky žáků, ale zároveň sledují současné požadavky na zjednodušení učební látky.

Cílem tohoto výukového boxu Magformers je napomoci vytvářet a rozvíjet geometrické představy předškolních a mladších školních dětí kreativní formou. Karty obsahují minimum textu, proto je lze používat také při vzdělávání dětí cizinců i v rámci inkluze.

Názvy dílků jsou přizpůsobeny věku dětí, s tím, že není vždy nutné trvat na přesném geometrickém názvosloví. Jedním z cílů předmatematického vzdělávání je rozlišování 2D a 3D geometrických útvarů (například mezi čtvercem a krychlí). Rovinné útvary jsou pojmenovány jednoduše jako „obrázek“, stavby v prostoru pak jako „stavba“ a jsou v učebnici ni barevně odlišeny. Druh dílku magnetické stavebnice není vyjádřen slovně, ale obrázkem. Stejně tak potřebný počet znázorňují štítky s tečkami (obdoba stěn hrací kostky).

Karty jsou označeny písmeny A – F podle okruhů činností:

A Hledáme tvary: čtverec, trojúhelník, kruh

B Sestavujeme obrázky

C Doplňujeme druhou polovinu obrázku

D Vytváříme stavby

E Víme, co je obrázek a co je opravdová stavba

F Hrajeme si se stavebnicí
Parametry
Počet dílků 45
Určeno pro holku, kluka
Věk od 3 let
Materiál Plast
Typ uchycení Magneticky