Společnost Lignamag NC s.r.o. se specializuje na originální didaktické hračky a učební pomůcky s použitím magnetů. Podstatnou částí našich aktivit je kvalitní a systematické zastupování několika jihokorejských a evropských výrobců především magnetických stavebnic (MAGFORMERS, CLICFORMERS, STICK-O).

S našimi kreativními stavebnicemi se příjemné pojí s užitečným, neboť se děti formou zábavné hry zároveň i učí. Význam jména naší společnosti tak nepřímo odkazuje na "didaktické využití magnetů". Lze ho ovšem stejně přiléhavě chápat i jako akronym z názvu nejznámějšího pedagogického díla J.A. Komenského "DIDACTICA MAGNA". I my snad něčím přispíváme k tomu, aby byla škola hrou a každá hra tak trochu nenápadnou školou :).

 Magformers v datech

2023 - distribuce,  maloobchodních i velkoobchodních vstahů se ujímá Lignamag NC.s.r.o.

2021- úzká obchodní partnerství mezi Didamag s.r.o. a Lignamag NC s.r.o. 

2005 - pan Larry Hunt z Oregonu v USA přichází s revoluční myšlenkou spojovat geometrické tvary pomocí otočných magnetů. Pod hlavičkou společnosti "Magnetic City" zakládá obch. značku MAGFORMERS

2009 - Magformers vstupuje na český trh (distribuce se ujímá obch. firma Stone Castle s.r.o.)

2010 - Larry Hunt prodává obch. značku Magformers firmě Gymworld do Jižní Koreje, která mohutně investuje do vývoje nových stavebnic i do jejich bezpečnosti. Z Magformers se stává renomovaná světová značka s přesahem do sféry odborného vzdělávání v předškolním a raném školním věku. Sama je provozovatelem velmi úspěšného systému předškolní výchovy "Gymboree", který kombinuje v harmonickém poměru tělesné i duševní aspekty rozvoje dítěte. Pravidleně se také účastní mezinárodních matematických kongresů (ICM), z nichž poslední proběhl v srpnu 2014 právě v jihokorejském Soulu.

2011 - ke značce Magformers se přidávají další 2 stavebnice - GENII CREATION (Orda Korea) a Edtoy, k oběma záhy získáváme výhradní zastoupení pro ČR i SR

2013 - Od firmy Stone Castle se odštěpuje samostatná společnost Didamag s.r.o., která se specializuje pouze na rozvoj, dovoz a distribuci magnetických didaktických stavebnic. Didamag s.r.o. je v současnosti výhradním zástupcem MAGFORMERS, Edtoy a GENII Creation v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. 

2014 - firma Edtoy ukončuje výrobu.

2017 - Se záštitou Magformers vzniká nový produkt CLICFORMERS v belgické firmě vyrábějící stavebnice CLICS. Clicformers je sice bez magnetů, ale velmi zajímavá, tvořivá stavebnice. I pro tuto stavebnici získáváme výhradní zastoupení pro trhy ČR a SR.

2018 - GENII Creation utlumuje svoji výrobu, prodej těchto skvělých dřevěných, magnetických stavebnic je ukončován.

2019 - začali jsme spolupracovat s RNDr. Marií Kupčákovou, Ph.D, která vložila své dlouholeté zkušenosti z výuky geometrie na VŠ do nových boxů, jejichž součástí jsou Karty magformers geometrie. Tyto sady jsou určené pro výuku v MŠ, ZŠ i domácím prostředí.

2020 - Magformers vyvíjí a začíná s výrobou magnetické stavebnice pod značkou Magformers Stick-O, která je určena pro děti od narození do 6 let věku. Právě díky větším dílkům je pro batole s vyvíjející se hrubou a jemnou motorikou příjemná pro úchop.

2021 - Magformers Geometrie 1, 2 a 3 jsou uvedeny na trh a ve výuce je používají Mateřské a Základní školy. RNDr. Marie Kupčáková, Ph.D má pro pedagogy akreditovaný kurz Magformers Geometrie.

MEDAILE A OCENĚNÍ

V roce 2015 Magformers nezahálel a posbíral několik cenných kovů na mezinár. scéně, z námi dovážených stavebnic se PLATINOVÉ PLAKETY toy portfolia OPPENHEIM dočkala stavebnice " Chodící robot " Po pár... Více