O nás

Společnost Lignamag NC s.r.o. se specializuje na originální didaktické hračky a učební pomůcky s použitím magnetů. Podstatnou částí našich aktivit je kvalitní a systematické zastupování několika jihokorejských a evropských výrobců především magnetických stavebnic (MAGFORMERS, CLICFORMERS, STICK-O).

S našimi kreativními stavebnicemi se příjemné pojí s užitečným, neboť se děti formou zábavné hry zároveň i učí. Význam jména naší společnosti tak nepřímo odkazuje na "didaktické využití magnetů". Lze ho ovšem stejně přiléhavě chápat i jako akronym z názvu nejznámějšího pedagogického díla J. A. Komenského "DIDACTICA MAGNA". I my snad něčím přispíváme k tomu, aby byla škola hrou a každá hra tak trochu nenápadnou školou :)

 Magformers v datech

2005 - pan Larry Hunt z Oregonu v USA přichází s revoluční myšlenkou spojovat geometrické tvary pomocí otočných magnetů. Pod hlavičkou společnosti "Magnetic City" zakládá obch. značku MAGFORMERS

2009 - Magformers vstupuje na český trh (distribuce se ujímá obch. firma Stone Castle s.r.o.)

2010 - Larry Hunt prodává obch. značku Magformers firmě Gymworld do Jižní Koreje, která mohutně investuje do vývoje nových stavebnic i do jejich bezpečnosti. Z Magformers se stává renomovaná světová značka s přesahem do sféry odborného vzdělávání v předškolním a raném školním věku. Sama je provozovatelem velmi úspěšného systému předškolní výchovy "Gymboree", který kombinuje v harmonickém poměru tělesné i duševní aspekty rozvoje dítěte. Pravidleně se také účastní mezinárodních matematických kongresů (ICM), z nichž poslední proběhl v srpnu 2014 právě v jihokorejském Soulu.

2011 - ke značce Magformers se přidávají další 2 stavebnice - GENII CREATION (Orda Korea) a Edtoy, k oběma záhy získáváme výhradní zastoupení pro ČR i SR

2013 - Od firmy Stone Castle se odštěpuje samostatná společnost Didamag s.r.o., která se specializuje pouze na rozvoj, dovoz a distribuci magnetických didaktických stavebnic. Didamag s.r.o. je v současnosti výhradním zástupcem MAGFORMERS, Edtoy a GENII Creation v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. 

2014 - firma Edtoy ukončuje výrobu.

2017 - Se záštitou Magformers vzniká nový produkt CLICFORMERS v belgické firmě vyrábějící stavebnice CLICS. Clicformers je sice bez magnetů, ale velmi zajímavá, tvořivá stavebnice. I pro tuto stavebnici získáváme výhradní zastoupení pro trhy ČR a SR.

2018 - GENII Creation utlumuje svoji výrobu, prodej těchto skvělých dřevěných, magnetických stavebnic je ukončován.

2019 - začali jsme spolupracovat s RNDr. Marií Kupčákovou, Ph.D, která vložila své dlouholeté zkušenosti z výuky geometrie na VŠ do nových boxů, jejichž součástí jsou Karty magformers geometrie. Tyto sady jsou určené pro výuku v MŠ, ZŠ i domácím prostředí.

2020 - Magformers vyvíjí a začíná s výrobou magnetické stavebnice pod značkou Magformers Stick-O, která je určena pro děti od narození do 6 let věku. Právě díky větším dílkům je pro batole s vyvíjející se hrubou a jemnou motorikou příjemná pro úchop.

2021 - Magformers Geometrie 1, 2 a 3 jsou uvedeny na trh a ve výuce je používají Mateřské a Základní školy. RNDr. Marie Kupčáková, Ph.D má pro pedagogy akreditovaný kurz Magformers Geometrie.

2021- úzká obchodní partnerství mezi Didamag s.r.o. a Lignamag NC s.r.o. s rozšířeným obchodem www.lignamag.cz

2023 - distribuce,  maloobchodních i velkoobchodních vstahů se ujímá Lignamag NC.s.r.o. na obou doménách www.magformers.cz i www.lignamag.cz

V roce 2015 Magformers nezahálel a posbíral několik cenných kovů na mezinár. scéně, z námi dovážených stavebnic se PLATINOVÉ PLAKETY toy portfolia OPPENHEIM dočkala stavebnice " Chodící robot " Po pár... Více

Rádce

Nevíte si rady, potřebujete pomoc?

Nevíte si rady, potřebujete pomoc?

Jestliže jste se dostali do těchto míst, nenašli jste na našich stránkách zřejmě odpověď na všechny otázky, nebo si nevíte rady s výběrem.

V takovém případě máte několik možností jak nás kontaktovat, nebo navštívit náš Facebook, nebo Instagram.

Budeme rádi za každý dotaz, nebo zpětnou vazbu, protože jen tak můžeme naše služby pro vás vylepšovat právě tak, aby naše nabídka a informace pro vás byly co nejvíc přehledné.

.