CLICFORMERS

Clicformers je nástupce známé belgické stavebnice CLICKS, kterou si ”vzal pod křídla” MAGFORMERS a dovedl ji k dokonalosti. Stavebnice neobsahuje magnety, a je proto i cenově velmi dostupná. Výsledné stavby jsou dosti odolné a hodí se i k následné herní manipulaci ”hrubšího zrna”. Stavebnici vyrábějí kompletně v Belgii.

CLICFORMERS: nová pestrobarevná stavebnice s pevnými mechanickými spoji

CLICFORMERS je nová mechanická stavebnice z Belgie založená na principu větvení plastových bloků (většinou čtvercového nebo šestiúhelníkového tvaru), které se do sebe zacvakávají pomocí kloubů na svém obvodu. Děti od 4 let věku mohou tvořit jednoduché plošné i prostorové obrazce nebo i promyšlené složitější modely v souladu s úrovní své obrazotvornosti a mechanické zručnosti.Tato kreativní stavebnice je zábavnou hračkou stejně tak jako výukovou kreativní pomůckou, která procvičuje jemnou motoriku a prohlubuje prostorovou představivost. Výsledné modely jsou velice odolné a lze je následně využívat i jako funkční hračky. Veškeré stavebnice CLICFORMERS jsou vzájemně kompatibilní a přikupováním nových sad a dílků lze jejich kreativní potenciál násobit téměř bez omezení.

Vylepšení CLICFORMERS oproti CLICS

CLICFORMERS je zdokonalenou verzí populární belgické stavebnice CLICS. Na první pohled vypadají obě velmi podobně, ale při bližším pohledu najdete celou řadu zásadních vylepšení:

1/ CLICFORMERS je větší než CLICS (rozměry dílků), což je velmi praktické: usnadňuje manipulaci s dílky a lépe zpřístupňuje mechanické spoje.

2/ CLICFORMERS je vyroben z vhodnějšího materiálu: namísto PP je použito moderní ABS, které zajišťuje snazší a pevnější zakloubení.

3/ U CLICFORMERS najdete navíc nový typ spoje, který umožní přidávání dílků k již utvořeným kloubům zvenčí (pomocí háčků u tzv. „H“ dílku).

4/ Dílky lze nově vrstvit i na sebe (pomocí spojovacího lemu na ploché vrchní a spodní straně).

5/ Dílky lze vůči sobě natáčet a aretovat v libovolném úhlu (neboť kloubní spoje jsou opatřeny ozubeným lemem).

6/ K dílkům lze nově připevňovat také různé funkční doplňky, obrázkové ikonky a 3D dekorační panely (díky nově přidanému spojovacímu prořezu uprostřed dílku).

Tvarová skladba dílků a příslušenství je obecně pestřejší. Stavebnice obsahuje navíc i jednoduchou pákovou špachtličku pro snazší a rychleší demontáž prvního dílku z uzavřených krychlových struktur (což u CLICS vyžadovalo zručnější a silnější ručičky).

Vzhledem ke geniálně jednoduchému principu mechanického spoje (bez magnetů) je CLICFORMERS také cenově velmi výhodnou volbou (možnost pořízení sady i s opravdu velkým počtem dílků není nijak výrazně finančně náročné:)

Podrobnejší popis výhod stavebnice Clicformers oproti Cliks najdete v priložených obrázcích.