Genii Creation

origo

CZ SK HU

Zpět

Výuka matematiky podle prof. Milana Hejného

Přidal: Přidáno: 01.12.2014 04:05:47 Počet shlédnutí: 3185

01 Prosinec 2014

Výuka matematiky podle prof. Milana Hejného ...se nám velmi líbí a v principu odpovídá metodám, které do výukových programů začleňuje v Koreji i za jejími hranicemi společnost Magformers, která se pravidleně účastní tematických matematických kongresů a v didaktice tohoto základního vědního oboru hraje velmi akivní roli. Netřeba zdůrazňovat, že ve srovnávacích testech z matematiky se v celosvětovém měřítku umísťují korejští žáci pravidelně na nejužší špičce již po mnoho let. Stačí si ....

Výuka matematiky podle prof. Milana Hejného

... prohlédnout naši 3 dílnu edici učebnic MAGFORMERS Mathbooks a mnoho prvků Hejného metodiky v ní naleznete také. Mj. i proto bychom chtěli učebnice i názory tohoto pána doporučit k případnému využití a následování.

K sepsání tohoto příspěvku nás vlastně motivovalo jeho aktuální vyjádření k tolik diskutované otázce povinných maturit z matematiky, k přečtení ZDE. Sami jsme měli povinnou maturitu z matiky za dobrý nápad, ale nutno přiznat, že starý pán má v zásadě opět pravdu:) Matematika by neměla být strašákem, ale dobrodružstvím a radostí z logických dedukcí a nvých objevů.. a ne každého zkrátka baví. Mimochodem, pro ty, které zaujme, je výše zmíněný soubor 3 učebnic hravé matematiky s magformers (v angličtině) velice dobrým pomocníkem.

Více o prof. Hejném a jeho metodách např. v následujících odkazech:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/238097-hejneho-zabavna-matematika-zasadne-meni-roli-ucitele/

http://skladanka.webnode.cz/news/matematika-prof-hejneho/

http://www.h-mat.cz/

http://www.forum-media.cz/premium/kga_ukazka/#37/z

Matematiku má dítě v sobě, naslouchejte mu, říká autor revoluční výuky 

 

 

 

 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info