Genii Creation

origo

CZ SK HU

Jsou vaše stavebnice vhodné i pro postižené děti ?

Jsou vaše stavebnice vhodné i pro postižené děti ?

Ano, dokonce jsou takovým dětem velmi často naše stavebnice doporučovány jako jedny z mála hraček s prokazatelně terapeutickým efektem. Vhodné jsou prkticky pro děti s různými druhy a stupni postižení, neboť dílk jsou naprosto bezpečné a dostatečné veliké pro snadné uchopení. Díky magnetům se velmi snadno k sobě "lepí" a nevyžadují tolik přesnosti a trpělivosti jako stavebnice bez magnetů. Navíc stavby příjemně rychle a snadno nabývají na velikosti, lehce se transformují v jiné a velmi brzy máte po hře i uklizeno, takže si dokáží dobře udržet na potřebnou dobu drahocenou dětskou pozornost. Velmi oblíbené jsou naše stavebnice např. u zrakově postižených dětí či autistů. Každý příklad má pochopitelně svá specifika a omezení, konečná volba je tedy vždy na rodičích, kteří potřebám svých dítek rozumí nejlépe.

Často se nás také maminky ptají na doporučené typy stavebnic pro různě postižené děti. Těžko zobecňovat, ale v 90% platí asi pravidlo, že nejvhodnější budou veškeré základná sady Magformers, tj. takové, kde převládají klasické magnetické dílky nad speciálním příslušenstvím (Hi-Tech sady s napájecím blokem např.). Záleží samozřejmě i na částce, kterou můžete do stavebnice momentálně investovat. Doporučujeme začít s nějakou středně bohatou výbavou a pak příp. dokupovat dílky nebo tzv. Pikanty, kde se snažíme namíchat nové tvary ve vhodných poměrech. Určitě také nic nezkazíte výběrem velkých dílků (tzv. Super Magformers) - ty se k sobě přikládají nejsnáze a stavby rychle nabývají na velikosti (SuperMagformers-30, mřížka, apod.). Vhodnou volbou jsou určitě naše boxy, nejoblíbenější je Universal a Designer box, z levnějších stavebnic můžeme doporučit Wow Starter nebo Magformers-30. Tam je ale omezený výběr tvar, takže budete pravděpodobně nové dílky potom přikupovat, což není nic neobvyklého. Každý nový tvar udělá dítěti opakovanou radost a naučí ho vytěžit i z mála původních dílků maximum. Na procvičování prostorové představivosti, jemné motoriky, ale i podvědomé zlepšování celkové mentální kondice (jakékoliv vstupní úrovně) je Magformers skutečně dobrou a osvědčenou pomůckou.
Nebude-li to pro vás neúnosně drahé, zdaleka nejlepší volbou je podle našeho názoru "Magtematika box s obrázkovou učebnicí". Úlohy jsou mírné i náročnější a postupně do nich děti dorostou a dozrají, čemuž sama stavebnice průběžně nemálo napomáhá:)

FB

 

heureka

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info