Genii Creation

origo

CZ SK HU

V galerii máte spousty krásných staveb, ale na většinu z nich doma nemáme dostatek dílků ani náhodou. To si máme stále dokola přikupovat dílky, aby se dalo něco rozumného postavit ?

V galerii máte spousty krásných staveb, ale na většinu z nich doma nemáme dostatek dílků ani náhodou. To si máme stále dokola přikupovat dílky, aby se dalo něco rozumného postavit ?

Čím více dílků, tím více možností, to je jasné... Ale nezoufejte. Spousty vyobrazených objektů v našich galeriích či jinde na internetu snadno postavíte i bez přesné skladby munice, budete-li umět trochu improvizovat, ...což je samo o sobě užitečná schopnost.

Mnoho chybějících tvarů lze zaměnit jinými dílky. Kosočtverec tak například vytvoříte ze 2 trojúhelníků, lichoběžník ze 3 a šestiúhelník z 6 trojůhelníčků. Mnoho úloh z "magtematických" cvičení je dokonce založeno právě na skládání nových tvarů z jiných. Takových záměn je možná celá řada (čtverce-obdélníky-superčtverce, atd.) a navíc, mnoho objektů se ve finále obejde bez některých dílků úplně. Někde vynecháte dno či proložíte stěnu oknem, popř. vynecháte někde uvnitřv příčku či zkrátka nahradíte jeden konstrukční prvek jiným, na který ještě dílky máte. Záleží na jen na vaší zručnosti a fantazii. Budete se pak divit, kolik staveb lze takto improvizovaně zvládnout nad rámec teoretického potenciálu vaší stávající stavebnice. Nalézání alternativních kontrukčních fíglů je dokonce další a žádaný rozměr celé hry.  Zkuste si např. z některé již hotové stavby postupně odebírat dílky tak, aby zůstala sama sebou a nezklátila se pouhým výdechem... kolikrát tak získáte překvapivě slušnou hromádku volného stavebního materiálu na nějaký nový doplněk... Můžete si tímto způsobem s Magformers zahrát i jakési improvizované  "mikádo":)

Za sebe Vám samozřejmě budeme radit, že dokoupení nových dílků je nejlepší cestou..., což skutečně je. Každopádně ale nejdříve odhalte všechny možnosti stávajících zásob a o to více si pak užijete těch nových...

Netřeba asi připomínat, že dílky lze nyní dokupovat i kusově (ZDE).

FB

 

heureka

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info