Genii Creation

origo

CZ SK HU

Občas se stává, že se mi magnetky odpuzují a nejde skládat na sebe více dílků najednou. Co s tím ?

Občas se stává, že se mi magnetky odpuzují a nejde skládat na sebe více dílků najednou. Co s tím ?

Všechny magnetické válečky se uvnitř volně protáčejí a nastaví svoji polaritu vždy v souladu s magnetickým polem v jeho okolí. Pokud je ale už magnet natočen sousedícím dílkem, nemůže se přirozeně roztrhnout a ntočit se podle dalšího dílku, pokud ten vyžaduje polaritu jinou.

Nejlépe to je patrné, když štosujete dílky na sebe do komínku (viz obr.) Pokud postupujete dílek po dílku, magnety se vždy přizpůsobí, protože se postupně všechny natáčejí jedním směrem, Pokud se ale pokusíte k sobě přiložit dva bločky s více dílky pak se oba můžou i odpuzovat (dílky mají magnety již fixovány působením dílů sousedních).

Řešením je přikládat dílky po jednom!

Občas se s tímto jevem můžete setkat i u skládání již hotových polotovarů, kdy je určitý spoj oslaben již fixovaným natočením magnetů v již hotové konstrukci (např. slabší/silnější spojení vagonků vláčku, viz obr.). Řešením je opět přeskládání dílků po jednom do stejného tvaru, dokud se nedocílí u styčných hran opačného natočení magnet. válečků. U mnoha hotových podjednotek staveb zkrátka existuje slabší a pevnější varianta spoje a přeskládáním jedné z nich je třeba najít tu lepší. Přikládáte-li dílky po 1ks, pak docílíte automticky té pevnější rovnou.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info