Genii Creation

origo

CZ SK HU

Představují magnetky z našich stavebnic nějaké riziko pro těhotné maminky ?

Představují magnetky z našich stavebnic nějaké riziko pro těhotné maminky ?

O škodlivých učincích magnetického pole na organismus můžeme uvažovat až u skutečně silných polí (nad B=0,1T) s hlubokým dosahem, což zdaleka není případ drobných magnetů užívaných v našich stavebnicích.
Z hlediska zdravotní nezávadnosti jsou k atestům stanoveny obecně velmi přísné bezpečnostní normy. Výrobek je certifikován pro EU jak samotným výrobcem, tak i nezávisle námi v ČR, takže o případných reálných rizicích by jinak muselo být mandatorně informováno.

U stavebnice Magformers není dokonce ani požadováno uvedení varování před znehodnocením magnetických nosičů a ovlivnění kardiostimulátorů (jako je tomu např. u stavebnic Geomag nebo Neocube / Nanodots), neboť samotné magnetky jsou skutečně malé a působí jen na velmi omezenou vzdálenost. 1. trimestr těhotenství bývá skutečně uváděn jako kontraindikace pro vyšetření pánve magnetickou resonancí, u té se ovšem používá rotující vysokofrekvenční pole s mnohonásobně vyšší intenzitou, než jakou mají všechny magnetky naší stavebnice dohromady.

Můžeme tedy s jistotou potvrdit, že u našich magnetických stavebnic (vč. Magformers) nebyl žádný teratogenní vliv prokázán a může si je bez obav pořídit i nastávající maminka.

FB

 

heureka

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info