Genii Creation

origo

CZ SK HU

Jak je to s bezpečností magnetů ? Četli jsme o případech, kdy spolknuté magnetky způsobily nepříjemné zdravotní komplikace.

Jak je to s bezpečností magnetů ? Četli jsme o případech, kdy spolknuté magnetky způsobily nepříjemné zdravotní komplikace.

Stavebnice Magformers je zcela bezpečná i po této stránce. Problematické mohou být volně ložené silné magnety (např. hračka Neocube), které může dítě spolknout. Nebezpečné mohou být zejména dva a více magnetů spolykaných s určitým časovým odstupem, což může zapřičinit jejich pospojování v trávicím traktu s neblahými následky, což je zřejmě případ, který zmiňujete.

Magnetky jsou v případě stavebnice Magformers pevně zapouzdřeny v nerozbitných dílcích, které jsou samy o sobě dostatečné velikosti, aby nemohly být polknuty celé. Na všechny tyto bezpečnostní kritéria byly prováděny patřičné laboratorní testy s příznivými výsledky.

Samotné dílky není možné běžným mechanickým působením ze strany dětí rozbít. K destrukci dílků a vydolování magnetů by bylo zapotřebí zcela nepřirozeného destruktivního tlaku jako je např. cílené rozmlácení komponentů kladivem. Takto znehodnocená hračka samosebou dětem do rukou nepatří a dovolíme si tvrdit, že by nikdo neměl polykat úlomky jakýchkoliv hraček zdemolovaných kladivem, a to nehledě na jejich magnetické vlastnosti... Má-li vaše dítko např. staršího bratra se sklony k výše uvedenému zacházení s hračkami, dbejte rozhodně zvýšené opatrnosti.

Co se týče možných negativních vlivů magnetů na objekty citlivé k magnetismu (kardiostimulátory, monitory, hodinky, magnetické nosiče), patří magnetky použité ve stavebnici Magformers svojí velikostí a silou magnetického pole k těm, které specifické zacházení nevyžadují.

Cílený intenzivní kontakt s magnetickým páskem vašich kreditních karet se nicméně nedoporučuje, neboť možnost náhodného navýšení stavu vašho účtu je tímto způsobem krajně nepravděpodobná (narozdíl od nezanedbatelné šance, že svoji kartu trvale znehodnotíte).

Pravděpodobnější variantou úspěšného zneužitíí magnetismu dílků je pak např. úprava hudebních nahrávak na starých magnetofonových páskách do modernější elektronické podoby se spoustou experimentálních ruchů nahodilého charakteru... Ale i to by vyžadovalo dostatek cviku a trpělivosti, neboť naše magnetky jsou skutečně samy o sobě na kvalitní záškodnickou činnost příliš malé:)

FB

 

heureka

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info