Genii Creation

origo

CZ SK HU

Pro jak staré děti jsou stavebnice MAGFORMERS vhodné ?

Pro jak staré děti jsou stavebnice MAGFORMERS vhodné ?

Použití základní stavebních dílků Magformers není věkově nijak omezeno je certifikovámo od 0 let). Speciální tematické sestavy (většina boxů - sety s příslušenstvím, figurkami nebo kolečky) jsou doporučeny od věku 3 let.

S Magformers i EGenii Creation si nejčastěji hrají děti ve věku 2-12 let, ale na své si rozhodně přijdou i děti mladší nebo starší, popř. dospělí. Menším postačí lepení dílků k sobě či skládání obrázků v ploše na podložce+ stavění jednoduchých kostiček, domečků či jen abstraktních shluků. Výhodou obou stavebnbic je rychlé a snadné magnetické zakloubení, které při pouhém přiblížení dílků k sobě "zacvakne samo" a děti mají pocit, že jsou dílky "živé". I s lehce nemotornou motorikou se dá stvět, navíc děti se neuvěřitelně rychle učí a konstrukční postupy stále zdokonalují.

Díky velkým a snadno uchopitelnýcm složeným dílcům je pro děti do 3 let rovněž vhodnou variantou serie "Supermagformers", ze které lze stavět jednoduché domky a kopule velikosti srovnatelné se malým stavitelem samým:)

Pro starší děti a dospělé je zase Magformers ideálním materiálem pro konstruování složitějších Archimedových těles, futuristických architektonických objektů, robotů, kosmických modulů, složitějších zvířat, symbolických totémů apod. Každé modelování podle předloh (viz např. naš galerie) je pak svého druhu didaktickým hlavolamem. Magformers je zároveň dobrou  učební pomůckou pro (nejen deskriptivní) geometrii či názornou průpravou pro práci s počítačovými zobrazovacími programy (modely těles v 3D grafice). Pro středně satré děti (7-11) je velmi dobrým kreativním materálem např. AERO Bugy Box nebo MAGTEMATIKA box, pro starší pak aktivity spojené s trojdílnou Magformers učebnicí matematiky (v angličtině) nebo výukový set Pythagoras.

FB

 

heureka

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info